Якщо ви поціновувач продукціі Apple, і вважаєте що MacBook – це найкращий ноутбук у світі, вам буде цікаво дізнатись коротеньку історію винаходу вашого адаптеру живлення. Так-так, навіть у такої здавалось би простої і звичної речі є захоплива історія, з якої ви дізнаєтесь чому зарядка від Apple така особлива!

 

Перші сміливі кроки

magsafeЯк у кожному біографічному оповіданні, наш герой MagSafe пройшов цікавий шлях становлення, наповнений радощами нових відкриттів, а іноді і казусів. Розпочалося усе у 2006 році, коли компанія Apple презентувала нову зарядку для MacBook Pro, яка мала ряд революційних відмінностей. До того моменту у ноутбуках компанії використовувались адаптери живлення зі стандартним DC гніздовим роз’ємом, таким самим, як у техніці інших виробників.
 
Такий роз’єм мав ряд єксплуатаційних недоліків. Адже шнур від зарядного пристрою часто ненавмисне чіпляли, у результаті чого ноутбук падав зі столу, отримував пошкодження. У інших випадках, кабель міг обірватися, залишивши штекер у роз’ємі. Компанія Apple, яка одним зі своїх головних принципів вбачає у піклуванні про споживачів, зважила на обставини, та запропонувала інноваційне рішення проблеми.
 
Це дійсно було прогресивним варіантом, адже у своїй розробці, винахідники використали геніально просту технологію засновану на магнітах! Тепер не потрібно було засовувати штекер у глибину корпусу пристрою, він лише щільно примагнічувався, а при необхідності легко від’єднувався. Перша модель роз’єму мала «Т» образну форму, тобто підключалась до ноутруку під кутом у 90 градусів. Зарядка та контроль напруги забезпечувалися п’ятьма втопленими всередину контактами.

 

Визнання користувачів, та перші негаразди

 
Звичайно ж, новий роз’єм пройшовся до смаку користувачам продукції Єпл в усьому світі! Тепер можна було не перейматися щодо небезпеки випадкового падіння МакБуку, а процес підключення і відключення від зарядки став дуже простим. Але, як виявилося – занадто простим!
Багато хто вважає, що керівництво «яблуневої» компанії припустило велику помилку, коли на презентації нового адаптеру живлення, його просто висмикнули з пристрою, демонструючи простоту від’єднання. Внаслідок цього, велика кількість користувачів почала робити те саме у повсякденному житті. Не розрахований на такі навантаження кабель зарядки почав рватися у місті з’єднання з роз’ємом. Виявився недостатнім і захист невеликого пластикового кожуху, що обхвачував кабель, зберігаючи від перегинання.
Отож зарядки почали виходити з ладу, у деяких випадках з іскрінням та виділенням диму. У відповідь на скарги споживачів, компанія Apple визнала проблему, та взялася до її усунення. Вже у 2008 році разом з прем’єрою MacBook Air, був представленний оновленний варіант зарядного пристрою MagSafe. На відміну від свого попередника, роз’єм зарядки мав не «Т» образну форму, а «L» образну. Також змінився матеріал – замість пластику, був використаний алюміній, а кожух що захищав від вигину у основі став набагато довшим.
На щастя новий дизайн і конструкція стали достатньо надійним і вдалим рішенням. До того ж, для використання з MacBook Air, «L» образна форма роз’єму була більш практичним варіантом, що не виступала з корпусу тонкого пристрою. З таким же роз’ємом випустили адаптер живлення потужністю у 85 Вт і для MacBook Pro. З іншого боку, виявився і суттєвий недолік – якщо смикнути за кабель зарядки з задньої сторони ноутбуку, він не від’єднувався, що призводило до ризику падіння.

 

Поява нового покоління MagSafe 2

 
Прогрес не стояв на місці, і у 2012 році компанія презентувала чергове оновлення зарядного пристрою, який отримав назву MagSafe 2. У новій розробці інженери Apple втілили досвід попередніх моделей, використавши новітні технологічні рішення. Роз’єм MagSafe 2 – тонший і ширший за попередника, що дало змогу повернутись до більш функціонального «Т» образного роз’єму, для використання з новими моделями MacBook Air та Pro. Краще збалансована сила магнітів зняла надмірне навантаження з кабелю, при різкому висмикуванні. Хоча не варто забувати про єлементарні правила єксплуатації: уникати сильних перегинів шнуру, не тримати його у натягнутому стані, та правильно змотувати. У такому разі, ваш адаптер живлення прослужить довгі роки!
 
Що ж, тощо ми дізналися історію винаходу та вдосконалення зарядного пристрою MagSafe. На відміну від багатьох інших виробників комп’ютерної техніки, дітище Стіва Джобса – компанія Apple, не зупиняється на досягнутому, а стрімко рухається вперед, радуючи нас новими, технологічними винаходами. Залишилося лише додати, що у сервісному центрі “BashMac”, ви завжди можете відремонтувати свою зарядку, або купити новий оригінальний MagSafe, та MagSafe 2.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *